ساخت سونای بخار

آنچه در اين مقاله خواهيد خواند

هنگام ساخت سونای بخار به این موارد دقت کنید

ساخت سونای بخار باید توسط شرکت و یا مجموعه ای با تجربه و حرفه ای انجام شود. به عنوان صاحب پروژة ساخت سونای بخار،‌ حتماً ترجیح می دهید که در ساخت سونای بخار شما از بهترین اجناس و بهترین و مفیدترین طراحی بهره گرفته شود تا نتیجة نهایی نیز کاملاً باب میل شما باشد. به همین خاطر است که توصیه می کنیم این کار را به شرکتی معتبر بسپارید؛ شرکتی که تجربه صدها ساخت سونای بخار و خشک را در کارنامه داشته باشد و به خوبی با اصول و نکات ریز آن آشنا باشد. این تجربه و سابقه باعث می شود راحت تر بتوان به آن ها اعتماد کرد و نتیجة کار نیز عموماً مطلوب خواهد بود. ساخت سونای بخار باید در ابتدا با بررسی دقیق و طراحی تمام مراحل انجام شود. این مرحله از کار فرآیندی جدا از ساخت و سازهای ساختمانی است و به ایده و طراحی باز میگردد. شاید بتوان ادعا کرد که مهم ترین مزیت همکاری با شرکتی معتبر برای ساخت سونای بخار در همین مرحله متوجه شما خواهد شد.

در حقیقت، ساخت سونای بخار با کیفیت مستلزم رعایت نکات زیر و درشت متعددی است. در ادامه این متن به معرفی برخی از این نکات خواهیم پرداخت.

محفوظ بودن

یکی از مهم ترین ویژگی های ساخت سونای بخار مناسب، کاملاً محفوظ بودن آن است. محفظه ساخت سونای بخار باید کاملاً بسته باشد تا بخار هرگز از آنجا خارج نشود. بهترین راه برای اطمینان از این امر، استفاده از جهیزاتی از پیش ساخته شده است؛ به صورتی که تمام سیستم شما به صورت یکپارچه باشند. علاوه بر این، درزگیرهای با کیفیتی برای جلوگیری از خروج بخار آب نیز تولید شده و به فروش می رسد که نصب آن ها کارایی بسیار بالایی دارد.


نقراب


جنس کف زمین

یکی از اولین دغدغه ها در مراحل ساخت سونای بخار تصمیم گیری در مورد سطح زمین است. اجناس و مواد به کار رفته برای زمین باید به شکلی باشند تا بخار را جذب نکنند، چراکه اگر بخار توسط سطح زمین جذب شود، کارآیی سونای بخار شما کاهش پیدا خواهد کرد. علاوه بر این، جذب بخار توسط زمین بعد از مدتی به زمین نیز آسیب خواهد زد. سطحی که با دقت کاشی کاری شده باشد و بندکشی آن نیز با دقت انجام شده باشد می تواند انتخاب مفیدی برای ساخت سونای بخار باشد. علاوه بر این، از سطوح فایبرگلاس نیز می توانید استفاده کنید.

دیوار و سایر سطوح

دقیقاً‌ همانند کف زمین، برای ساخت دیوارها نیز باید دقت خرج دهید تا بخار هوا از جایی نشت نکرده و یا توسط سطوح دیوار جذب نشود. کاشی های آبکاری شده امکان نفوذ بخار را نخواهند داد و انتخابی مناسب خواهند بود. برای این کار از سنگ های سفت و پرتراکم نیز می توانید استفاده کنید. ساخت سونای بخار با استفاده از این سنگ ها زیبایی خاصی نیز به آن خواهد بخشید. استفاده از اجناس و مواد با کیفیت برای ساخت این دیوارها بسیار اهمیت دارد. چراکه این سطوح ممکن است پس از مدتی کارآیی خود را از دست داده و همانند روزهای اول مانع از نفوذ بخار نشوند. در نظر داشته باشید حتی برخی از اجناس ضد رطوبت نیز پس از مدتی کارآیی روزهای اول را نخواهند داشت.

هنگام ساخت سونای بخار ، تمامی این موارد را برای دوغاب دادن درزها نیز باید در نظر بگیرید. استفاده از مواد جدید و دوستدار محیط زیست توصیه نمی شود، چراکه طول عمر چندان بالایی ندارند و بعد از مدتی باعث نشت بخار می شوند.

نقراب


ترموستات

در فرآیند ساخت سونای بخار، انتخاب موتور اصلی تولید کننده بخار در کنار ترموستات را می توان مهم ترین بخش ها دانست. معمولاً دستگاه تولید بخار همراه خود ترموستات نیز دارد و عملکرد آن بر همین اساس کنترل می شود. با این حال، اگر دستگاه همراه خود ترموستات ندارد، باید یک ترموستات نیز جداگانه تهیه کنید.

منبع

سوالات و نظرات خود در مورد این مقاله را برای ما ارسال کنید.