4 روش برای ساخت استخر مقرون به صرفه

آرزوی هرکسی داشتن یک استخر خصوصی در منزل شخصی خود است اما به دلایلی بعضی افراد هیچگاه نمیتوانند به این آرزو برسند. ساخت استخر نیازمند مکان و بودجه اقتصادی کافی است که این امکان برای همه وجود ندارد.

ساخت استخر نیازمند هزینه است. هزینه های ساخت و نگهداری بعد از آن پس قبل از اقدام به ساخت، اول میزان بودجه خود را بررسی کنید و سپس با توجه به آن، یک استخر مناسب را ایجاد کنید. بهتر است از شرکت های سازنده ، حتما مشورت بگیرید. اما همیشه ساخت استخر هزینه بر نیست، متاسفانه بعضی از افراد برای اینکه بتوانند استخر زیبا داشته باشند، اقدام به هزینه کردن های غیرمناسب زیادی می کنند که هیچ تاثیری نه درزیبایی و کارایی ندارد. در این مقاله ، میخواهیم در خصوص تکنیک های ساخت استخر که از نظر هزینه مقرون به صرفه است، صحبت کنیم. پس با نقراب باشید.

1. یک گرمکن مناسب بخرید

اکثر افراد پس از ساخت استخر اقدام به گذاشتن یک گرمکن می کنند. گرمکن یکی از بهترین وسیله برای کنترل مقدار گرمای آب استخر می باشد. اکثر مشتریان و افراد در هنگام خرید، از گرمکن های پمپی به جای گرمکن های گازی استفاده می کنند. گرمکن های پمپی در دو نوع وجود دارند: با چیلر و بدون چیلر.این دیگر به استخرتان بستگی دارد که کدام مورد مناسب است. شاید از نظر هزینه این گرمکن ها بیشتر باشند اما ازنظر انرژی به صرفه تر میباشند.

2. پاسیو های اضافی را بعدا اضافه کنید

در بیشتر موارد، هزینه های اضافی مربوط به ساخت پاسیو می باشد.برای همین به افرادی که از نظر بودجه در مضیقه هستند توصیه می شود که اول پاسیو های داخلی را بسازند و بعد که هزینه اضافی تامین شد، اقدام به گذاشتن پاسیوهای اضافی بکنید.

3. اندازه همه چیز نیست

متاسفانه اکثر افراد بدون هیچگونه بررسی اولیه مالی، اقدام به ساخت استخر بزرگ میکنند در صورتی که نمی دانند استخرهای بزرگ، هزینه اجرایی بالاتری نسبت به بقیه دارد. استخرهای خانگی بیشتر توسط کودکان و نوجوانان استفاده می شود، پس لزومی ندارد که استخر خود را بزرگ و عمیق طراحی کنیم.

4. در پایان هر فصل یا استفاده از استخر، یک پوشش روی آن قرار دهید

اصولا، ساخت استخر در شش ماهه اول سال انجام می شود.در بیشتر مواقع، استخرها بلااستفاده می مانند و برروی سطح آب گرد و خاک و آشغال فراوانی قرار میگیرد. تمیز کردن سطح آب نیازمند هزینه های اضافی است، پس بهتر است که با استفاده ازیک پوشش مخصوص، روی سطح آب را بپوشانید تا از نفوذ آشغال به داخل آب و استخر جلوگیری نماید.

اگرچه راه های زیادی برای ساخت استخر به صرفه وجود دارد، اما ما سعی کردیم در این مقاله تعدادی از بهترین نکاتی که هیچ مالکی به آن توجه نمیکند را بیان نماییم. باز هم تاکید میکنم، قبل از اقدام به ساخت استخر بودجه خود را بررسی کنید و با یک شرکت معتبر مشورت نمایید.