ساخت استخر در زیر زمین

نقراب


. یکی دیگر از مکان هایی که ساخت استخر در آنجا صورت میگیرد، زیرزمین است.در این مقاله می خواهیم در خصوص نحوه و نکات ساخت استخر در زیر زمین صحبت کنیم. پس بانقراب باشید.


نقراب


یکی از تکنولوژی های پیشرفته ای که در ساخت استخر در زیر زمین استفاده می شود، بیوفیلتراسیون است.به دلیل اینکه استخرهای زیرزمینی نور آفتاب کمی به خود میگیرند، از این تکنولوژی برای تصفیه و سالم سازی آب استفاده می شود. همچنین فیلترهایی که برای ساخت استخر در زیر زمین استفاده می شود که در مصرف انرژی بسیار کارآمدتر هستند و ازاین رو باعث صرفه جویی هزینه برای مالک می شود.از نظر شکل، استخرهای زیرزمینی میتوانند به صورت ساده مانند استخرهای آموزشی یا به حالت فانتزی و مدرن باشند.

اما چه نکاتی را باید در هنگام ساخت استخر در زیر زمین استفاده کرد:

1. در هزینه ساخت کمی سرکیسه را شل کنید

همانطور که گفتیم برای سالم سازی آب، باید از سیستم مخصوص و پیشرفته استفاده کنید. قیمت این سیستم ها بالا می باشد اما باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند. همچنین باید از سیستم زهکشی مناسب تر و بهتری استفاده کنید. پس در هزینه کردن اولیه برای ساخت، کمی مراعات را کنار بگذارید


نقراب


2. از یک سیستم نورپردازی مناسب استفاده کنید

سیستم نورپردازی مناسب علاوه براینکه باعث ایجاد یک فضای زیبا در محوطه و مخصوصا روی آب می شود، میتواند میزان امنیت آن را در هنگام شنای کودکان بالا ببرد و یک منطقه ایمن استخر کودکان ایجاد نماید.

3. از پوشش های نورپردازی و گرمایشی اتوماتیک استفاده کنید

اگر نورپردازی و سیستم گرمایشی را به درستی کنترل نشود، باعث تبخیر و اتلاف انرژی می شود و نگهداری استخر را به شدت افزایش میدهد. پس بهتر است از سیستم های اتوماتیک استفاده کنید. این سیستم ها در زمانی که استفاده نمی شوند، غیر فعال شده که باعث جلوگیری از اتلاف انرژی می گردد

<Br>.

نقراب

<Br>

4. فضای کافی را برای ساخت آن داشته باشید

به کاربردن ابزارهای تصفیه آب، هوا، رطوبت گیر و گرمایشی به یک فضای مناسب و تقریبا بزرگی نیاز دارد. قبل از ساخت از وجود چنین فضایی مطمئن شوید.

5. قبل از هر اقدامی، به آن خوب فکر کنید

برای ساخت استخر در زیر زمین باید با دقت عمل کنید و هر مرحله را به درستی انجام دهید. بهتر است قبل از ساخت، از یک شرکت معتبر راهنمایی بگیرید.


نقراب


6. از گیاهان داخلی برای تزیین استفاده کنید

یک محیط استخر خالی برای هیچکسی، زیبایی ندارد. میتوانید از گلهای خانگی به نور طبیعی کم نیاز دارند یا با نورهای مصنوعی هم رشد میکنند، استفاده کنید.