ساخت استخر از زبان متخصصان

متاسفانه در این چند سال شاهد بودیم که خود افراد یا شرکت های ساختمانی که هیچ گونه تخصصی در ساخت استخر ندارند، اقدام به انجام آن میکنند. آسیب دیدن استخر و ساختمان اولین صدمه و آسیبی است که صاحب یک خانه باید غرامت آن را بپردازد. دراین مقاله ساخت استخر ما می خواهیم از نظر زبان یک متخصص این نوع پروژه ها، در خصوص مراحل ساخت استخر صحبت کنیم.

مرحله اول - اندازه استخر خود را تعیین کنید

قبل از خواندن ادامه مقاله، بهتر است به سه سوال زیر پاسخ دهید:

•چقدر فضا در منزل خود میتوانید برای ساخت استخر در نظر بگیرید

•چند نفر میخواهند از استخر استفاده کنند

•برنامه ریزی شما برای استفاده چیست

برخی از دستورالعمل های مربوط به اندازه ساخت استخر که بهتر است آنها را بدانید:

• اندازه میانگین استخر 30*15 است که البته این اندازه بسته به ناحیه و کشور متفاوت است پس بهتر است قبل از اقدام به ساخت، از استاندارد های مربوطه اطلاعات لازم را بدست بیاورید.

•کوچترین اندازه استخر 20*10 است و حداکثر آن 40 است. این اندازه ها بسته به موقعیت و نوع کاربردی آن متفاوت است.

مرحله دوم – شکل استخر خود را تعیین کنید


از نظر شکل، استخر دارای محدودیت های است و میتوان کل شکل استخر را در چند دسته تقسیم بندی کرد اما اگر اهل هنر باشید و کمی هم ذوق و سلیقه را به آن اضافه کنید، میتوانید با همین شکل های محدود یک استخر زیبا را ایجاد کنید.

شکل های اصلی استخر عبارتند از:

استخرهای مستطیلی شکل


نقراب


محبوب ترین و پرطرفدارترین شکل استخر، استخرهای مستطیلی شکل می باشند. یکی از شکل و طرح های پایه که در تمامی طراحی های ساخت استخر استفاده می شود، شکل مستطیلی است و بیشترین استفاده را در استخرهای روباز دارد. برای استخرهای از جنس فایبرگلاس، این طرح میتواند بهترین گزینه برای استفاده پیشنهاد گردد.


استخرهایی با فرم آزاد


نقراب

این طرح ساخت استخر از حالت های غیر خطی با هر جریانی تبعیت میکنند و میتوانند هر شکلی به خود بگیرند. البته نباید از حالت های استاندارد خارج شوند به طوریکه بتوان با توجه به اندازه و فعالیت های عمرانی آن را ایجاد کرد.


استخر تالابی


نقراب

این استخر حالتی از استخرهای با فرم آزاد است که از شکل های مارپیچی در ساخت آن استفاده می شود.

& lt;Br& gt; & lt;Br& gt;

استخر رمانتیک


نقراب


این استخر در دارای گوشه های مربعی شکل با قوس های منحنی است. این طرح کلاسیک و رمانتیک در بسیاری از کشورهای هنردوست محبوبیت فراوانی دارد.


استخرهای با لبه محو شده


نقراب


در ساخت و طراحی استخر های با لبه محو شده، یک طرف دیواره کوتاه تر از بقیه دیوارها در نظر میگیرند که آب استخر از آن لبه سرریز میشود. در این صورت شما گمان میکنید که یک لبه محو شده است.

در ساخت استخر عمومی بیشتر از حالت مستطیلی شکل استفاده میکنند.


مرحله سوم – انتخاب ویژگی های اصلی ساخت استخر

برای ساخت استخر، چندین ویژگی و خصوصیات مختلف وجود دارد که شما میتوانید آن ها را با هم ادغام کنید. در جدول زیر تمامی خصوصیاتی که شما میتوانید در ساخت و طراحی استخر استفاده کنید را آورده شده است.


نقراب

البته اولین توصیه و پرسشی که توسط یک متخصص و طراح استخر از شما می شود در خصوص میزان بودجه شما می باشد. او بر اساس بودجه شما اقدام به ساخت و طراحی استخر میکند. اما مطالب کلی که شما باید آن را رعایت کنید را برای شما به طور خلاصه بیان کردیم.