ساخت جکوزی جدید

ساخت وان جکوزی برای اولین بار توسط برادران جکوزی صورت گرفت . جکوزی نوعی وان حمام است که توسط جت های آب ماساژ ، عمل ماساژ پا و گمر را انجام میدهد . جکوزی بسته به گنجایش ، شکل و تعداد نفرات دارای انواع متفاوتی میباشد و در حالت کلی به صورت پیش ساخته میباشد یا در محل ساخته میشود.

نقراب

جت های پاشش آب

جت های پاشش آب در جکوزی ها یکی از اجزای بسیار مهم به شمار میروند چرا که تاثیر آب درمانی و لذت بخش استفاده از جکوزی تا حد زیادی منوط به عملکرد صحیح جت های پاشش آب است.

کات مهمی که درباره جت های پاشش آب جکوزی ها باید در نظر گرفته شود عبارتند از:

هرگز کیفیت را فدای کمیت نکنید. اگر چند جت پاشش آب با تعداد کمتر در مکان های مناسب نصب شوند،بسیار بهتر از آن است که تعداد زیادی از آن ها با کیفیت نه چندان خوب در مکان های نامناسب تعبیه شده باشند.

به منظور دستیابی به حداکثر خواص درمانی یا حداکثر کسب لذت در جکوزی ها ،جت های پاشش آب باید آب را با فشار مناسب به نقاط کلیدی بدن بپاشند.

پاشش آب باید به گونه ای که فرد احساس کند آب بدن وی را ماساژ می دهد . بنابراین لزوما ضرورتی ندارد که تعداد بسیار زیادی جت پاشش آب در یک جکوزی تعبیه شوند.

جت پاشش آب بسیاری از جکوزی ها مجهز به دمنده های هوا نیز هستند که با استفاده از آن ها می توان مخلوطی از آب و هوا را به داخل استخر ارسال کرد.

دمنده های هوا از جمله تجهیزات الکترومکانیکی جکوزی ها به شمار می روند که با استفاده از آن ها هوا به داخل جکوزی دمیده می شود.

این دمنده ها معمولا مجهر به پمپ های هوای گریز از مرکز هستند.

عملکرد این پمپ ها معمولا به گونه ای است که هوا را به داخل مکیده و پس از گذر از روی پمپ و خنک کردن آن به داخل جکوزی می دمند.

هوایی که به این شکل به داخل جکوزی دمیده می شود موجب تلاطم بیشتر آب و افزایش تاثیر ماساژگونه آن بر روی بدن شناگران می شود.

مزیت دمیدن هوا در میان جت آب از آن است که فشار آب بسیار تاثرگذارتر و در عین حال ملایمتر به بدن وارد می شود.

جت های پاشش آب جکوزی ها در انواع مختلفی مانند جت های گلویی،جت های ثابت ،جت های گروهی دورانی و خطی موجود هستند.همچنین به منظور ماساژدادن پشت،گردش یا پا می توان جت های پاشش آب را در موقعیت های مختلفی نصب کرد.