ساخت جکوزی


نقراب


ساخت جکوزی :این استخرها به دلیل عدم راحتی و مشکلات متعددی مانند نشتی آب به تدریج از رده خارج شدند. اما آنچه که امروزه در متون فنی با عنوان استخر آب گرم مطرح است.

استخرهای گردابی که گاهی اوقات حمام های گردابی نیز خوانده می شوند همان استخرهایی هستند که بین عامه مردم به جکوزی شهرت دارند. واژه جکوزی در واقع از نام شرکتی به همین نام گرفته شده است که توسط هفت برادر ایتالیایی در کشور آمریکا تاسیس شده است.

جکوزی ها در واقع زیر مجموعه ای از استخرهایی هستند که برای آب درمانی به ویژه ماساژ آبی مورد استفاده قرار می گیرند. در جکوزی ها آب از طریق تعدادی نازل با فشار زیاد به داخل استخر هدایت می شود که این جریان آب پر فشار علاوه بر خواص درمانی در قسمت های مختلف بدن مانند گردن، پشت و پاها تاثیر آرام بخش و لذت بخشی نیز دارد.

استخرهای هوایی که به آنها حمام های هوا نیز گفته می شود شباهت بسیار زیادی به جکوزی دارند تفاوت مهم این استخرها با جکوزی آن است که در استخرهای هوایی، به جای آب، هوا از طریق نازل های تعبیه شده در کف استخر به آب دمیده می شود که موجب ایجاد تلاطم خفیف در آب و تاثیر ماساژگونه بسیار ملایمی بر روی پوست می شود.